O firmie

Nasze doświadczenie techniczne i kadra inżynierska o wysokich kwalifikacjach pozwala nam oferować znacznie więcej niż tylko  sprzedaż aparatury i urządzeń.

ŚFUP Sp. z o.o.

zajmuje się produkcją wyrobów wykonywanych zarówno wg jednostkowych projektów, jak również elementów produkowanych regularnie na potrzeby stałych odbiorców. Specjalizujemy się w produkcji i remontach aparatury cukrowniczej, chemicznej, oraz urządzeń dla przemysłu spożywczego, energetyki i ochrony środowiska. Nasza oferta obejmuje: zbiorniki ciśnieniowe i bezciśnieniowe, aparaty wyparne, warniki, suszarnie, wapniarnie i piece wapienne, mieszalniki, reaktory, filtry, wymienniki ciepła i wirówki. Doświadczona kadra inżynieryjno-techniczna oraz grupa serwisowa, zapewnia naszym Klientom wszelką pomoc w rozwiązywaniu problemów technicznych min. doradztwo oraz szybkie usuwanie ew. awarii.

Biuro konstrukcyjne

Oferujemy szereg usług technicznych, w tym min:

  • przerysowywanie konstrukcji na podstawie wzorów, jak również tworzenie list materiałowych wraz z rysunkami detalicznymi,
  • tworzenie dokumentacji technicznej z zachowaniem wymaganych norm,
  • wprowadzanie zmian konstrukcyjnych na dokumentacji powierzonej,
  • projektowanie maszyn, urządzeń, podzespołów oraz konstrukcji stalowych wg wytycznych klienta.

Produkcja

Nasz dział produkcji stanowi kluczowy element w naszym łańcuchu produkcyjnym, pełniąc rolę głównego filaru naszej działalności. Nasz zespół to wykwalifikowani profesjonaliści, posiadający certyfikacje w dziedzinach spawania, montażu, izolacji, toczenia oraz obsługi maszyn CNC.

To właśnie dzięki nim nasze najbardziej zaawansowane pomysły i projekty, stworzone przez naszych inżynierów, stają się rzeczywistością.

Dysponujemy halą produkcyjną o powierzchni ok. 27 000 m2, co pozwala na produkcję elementów stalowych wielkogabarytowych o wymiarach 6,5 x 6,5 x 14 m, o wadze do 100 T.

Pod potrzeby produkcji wyrobów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej posiadamy wydzieloną specjalną strefę produkcyjną dla tzw. „białej stali”, wyposażoną w dwie suwnice o udźwigu po 32 t, gdzie montowane są urządzenia i elementy wykonane ze stali wysokostopowych – zgodnej ze specyfikacjami ogólnymi norm PN, DIN, EN i ASME.

Usługi i kooperacja
Usługi i kooperacja

Usługi i kooperacja

Śfup Sp. z o.o.  oferuje swoim Klientom różnego rodzaju usługi techniczne, wykorzystując do tego celu bogato wyposażony park maszynowy, suwnice i sprzęt spawalniczy. Zakres usług obejmuje również: przeglądy i remonty kapitalne urządzeń cukrowniczych, oraz nadzory i montaże wyprodukowanych przez nas urządzeń. Dobre warunki powierzchniowe i uniwersalne wyposażenie techniczne, przeznaczone w głównej mierze do produkcji jednostkowej i małoseryjnej, stwarza możliwości oferowania  indywidualnych  rozwiązania i urządzenia dla różnych gałęzi przemysłu.

Montaż

Oprócz produkcji ŚFUP oferuje swoim klientom również nadzór techniczny oraz montaż własnych urządzeń na terenie kraju jak i za granicą.

Dzięki pracom przygotowawczym, oraz montażowi wstępnemu w naszym zakładzie, montaż na placu budowy wykonywany jest sprawnie, a realizacja odbywa się zgodnie z przyjętym w harmonogramie terminie.

Nasze usługi montażu to gwarancja kompleksowej realizacji projektów. Niezależnie od skali i złożoności zadania, nasze szerokie doświadczenie w prowadzeniu projektów zapewnia profesjonalną realizację każdego zlecenia.