Przemysł spożywczy
Dla przemysłu spożywczego wykonujemy mieszalniki odpowiednie do procesowania różnego rodzajów słodyczy, wliczając w to draże w polewie czekoladowej oraz w twardej i miękkiej powłoce cukrowej. Nasze urządzenia mogą być stosowane w procesach takich jak suche i mokre pokrywanie, polerowanie, wygładzanie oraz mieszanie słodyczy wytwarzanych na bazie pastylek, drażetek, ekspandowanych centr oraz różnego rodzaju orzechów. Pojemności naszych mieszalników jest dostosowana do wymogów procesowych klienta, a dodatkowo jesteśmy w stanie, w zależności od potrzeb, dostarczyć je w konfiguracji odpowiedniej do pracy w trybie ciągłym lub wsadowym. Aby sprostać najsurowszym wymogom higienicznym wszystkie części mieszalników mające bezpośredni kontakt z produktem wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej AISI 316L, zapewniając bezpieczeństwo i trwałość. Konstrukcje wsporcze oraz obudowy wykonujemy z trwałej stali nierdzewnej AISI 304.
Urządzenia możemy dostarczyć w postaci skid’ów, które swym zakresem, oprócz samego mieszalnika, obejmują: elementy służące do aplikowania powłok zarówno w postaci ciekłej jak i suchej, linie załadunku i rozładunku oraz systemy transportu produktu. Uzupełnieniem naszej oferty jest zapewnienie obsługi technicznej dostarczanych urządzeń począwszy od ich instalacji, nadzoru nad uruchomieniem do zapewnienia okresowych przeglądów technicznych.
Polishing
Mieszalniki bębnowe tego typu są zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonałe efekty wygładzania i nabłyszczania powierzchni słodyczy oraz drażetek czekoladowych. W procesie mechanicznego mieszania i w obecności odpowiednio dobranych środków pokrywających, pozwalają uzyskać produkt o wysokiej jakości wykończenia. Aby zagwarantować ochronę procesowanego materiału i osiągnąć optymalny efekt końcowy, zarówno bęben mieszalnika, jak i tunele wysypowe są pokryte od wewnątrz warstwą gumową. Bęben ustawiony jest poziomo w stosunku do podłoża przez co wsad równomiernie rozkłada się na całej długości bębna, co gwarantuje powtarzalność wykończenia produktu.
Cykl pracy tego mieszalnika jest niezwykle prosty i efektywny. Po zakończeniu procesu mieszania i polerowania, automatyczny wyładunek jest realizowany poprzez przeciwny obrót bębna. Wysyp materiału odbywa się przez tunele wyspowe, skąd jest kierowany do odbiornika znajdującego się poniżej, którym może być przenośnik lub zbiornik pośredni. Aby jeszcze bardziej intensyfikować proces mieszania, nasze mieszalniki mogą zostać wyposażone w specjalnie zaprojektowane płetwy mieszające.
Mieszalniki do powlekania
Jesteśmy dostawcą mieszalników służących zarówno do mokrego jak i suchego pokrywania produktów. W zależności od wymogów procesowych klienta jesteśmy w stanie dostarczyć sprzęt wyposażony w bębny ze ścianami pełnymi lub z perforacją, które w połączeniu z systemami wentylacyjnymi umożliwiają odpowiednie chłodzenie przetwarzanego produktu. Mieszalniki mogą być dostosowane do pracy w systemie wsadowym lub w systemie ciągłym. W przypadku tych pierwszych wyładunek gotowej, zgromadzonej w bębnie porcji wsadu jest realizowany poprzez odwrócenie obrotów bębna, dzięki czemu wsad kierowany jest poprzez kieszenie wyładowcze do odbiorników zewnętrznych. W przypadku mieszalników pracujących w systemie ciągłym przepływ produktu przez bęben, przy utrzymaniu odpowiedniego wypełnienia, zapewniony jest między innymi poprzez odpowiednie dobranie wielkości otworów wlotowych i wylotowych na końcach bębna, zastosowanie jego pochylenia w stosunku do podłoża oraz zastosowanie elementów wspomagających ruch wsadu wywnętrz bębna takich jak wstęgi i płetwy lub tunele mieszające. Napęd bębnów może być zrealizowany zarówno poprzez układ gumowanych rolek napędowych i pierścieni bieżnych na bębnie, lub poprzez system kół zębatych. W tym drugim przepadku bęben jest połączony z konstrukcją wsporczą mieszalnika poprzez łożyska wieńcowe.
Mamy doświadczenie w projektowaniu i dostarczaniu mieszalników pokrywających do powłok typu cukrowego, z zintegrowanym automatycznym systemem czyszczenia. System taki z jednej strony umożliwiają skrócenie czasów wymaganych przestojów technologicznych i ilości wymaganego personelu utrzymania ruchu, a z drugiej, umożliwiają szybką zmianę charakterystyki wytwarzanej otoczki powlekającej dla kolejnej partii produktu (np. poprzez zmianę jej koloru).
Dostarczamy też urządzenia pokrywające, pracujące w systemie ciągłym, składające się z zespołu bębnów umieszczonych na jednej ramie. Realizowany jest w nich proces pokrywania mokrego po którym następuje pokrywanie suche. Konstrukcja przemyślana jest w taki sposób, że produkt z pierwszego bębna, w którym realizowane jest powlekanie mokre przechodzi bezpośrednio do bębna drugiego w którym nakładane są powłoki suche. Taka konstrukcja pozwala na oszczędność wymaganego miejsca oraz niweluje konieczność stosowania dodatkowych systemów transportu pomiędzy bębnami. Konstrukcja wsporcza na której umieszczone są bębny umożliwia ich automatyczne rozsunięcie co poprawia dostęp do ich wnętrza na potrzeby utrzymania w czystości i serwisu.
Zbiorniki i hoppery
Do obsługi transportu/magazynowania materiałów sypkich oferujemy naszym klientom systemy podawania/rozładunku dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Nasza szeroka gama produktów obejmuje przenośniki, kosze zasypowe oraz zbiorniki, które mogą być dostosowane do różnorodnych zastosowań. Oferujemy zarówno zbiorniki ciśnieniowe, niskociśnieniowe jak i bezciśnieniowe o różnorodnym przeznaczeniu i pojemności. Dzięki wysokiej jakości i starannemu wykonaniu, zbiorniki te są nie tylko trwałe, ale także łatwe w utrzymaniu czystości, co jest istotne dla zachowania higieny w środowiskach produkcyjnych.
Dostarczamy kompleksowe rozwiązania, które mogą być zoptymalizowane pod konkretne potrzeby klienta. Projektujemy systemy wraz z ramami wsporczymi i platformami dostępowymi oraz jako gotowe skidy, czyli gotowe jednostki modułowe, co ułatwia instalację i integrację w istniejącą infrastrukturę produkcyjną. Skidy są przetestowane przed dostawą, co skraca czas uruchomienia systemu i minimalizuje zakłócenia w procesie produkcyjnym.
Na życzenie, elementy mające bezpośredni kontakt z materiałem wsadowym mogą być wykonane ze stali nierdzewnej 316Ti i 904L. Dzięki temu nasze rozwiązania nie tylko są funkcjonalne, ale również spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.