Powlekarki wet/dry

Jesteśmy dostawcą mieszalników służących zarówno do mokrego jak i suchego pokrywania produktów. W zależności od wymogów procesowych klienta jesteśmy w stanie dostarczyć sprzęt wyposażony w bębny ze ścianami pełnymi lub z perforacją, które w połączeniu z systemami wentylacyjnymi umożliwiają odpowiednie chłodzenie przetwarzanego produktu. Mieszalniki mogą być dostosowane do pracy w systemie wsadowym lub w systemie ciągłym. W przypadku tych pierwszych wyładunek gotowej, zgromadzonej w bębnie porcji wsadu jest realizowany poprzez odwrócenie obrotów bębna, dzięki czemu wsad kierowany jest poprzez kieszenie wyładowcze do odbiorników zewnętrznych. W przypadku mieszalników pracujących w systemie ciągłym przepływ produktu przez bęben, przy utrzymaniu odpowiedniego wypełnienia, zapewniony jest między innymi poprzez odpowiednie dobranie wielkości otworów wlotowych i wylotowych na końcach bębna, zastosowanie jego pochylenia w stosunku do podłoża oraz zastosowanie elementów wspomagających ruch wsadu wywnętrz bębna takich jak wstęgi i płetwy lub tunele mieszające. Napęd bębnów może być zrealizowany zarówno poprzez układ gumowanych rolek napędowych i pierścieni bieżnych na bębnie, lub poprzez system kół zębatych. W tym drugim przepadku bęben jest połączony z konstrukcją wsporczą mieszalnika poprzez łożyska wieńcowe.

Mamy doświadczenie w projektowaniu i dostarczaniu mieszalników pokrywających do powłok typu cukrowego z zintegrowanym automatycznym systemem czyszczenia. System taki z jednej strony umożliwiają skrócenie czasów wymaganych przestojów technologicznych i ilości wymaganego personelu utrzymania ruchu, a z drugiej, umożliwiają szybką zmianę charakterystyki wytwarzanej otoczki powlekającej dla kolejnej partii produktu (np. poprzez zmianę jej koloru).

Dostarczamy też urządzenia pokrywające, pracujące w systemie ciągłym, składające się z zespołu bębnów umieszczonych na jednej ramie. Realizowany jest w nich proces pokrywania mokrego po którym następuje pokrywanie suche. Konstrukcja przemyślana jest w taki sposób, że produkt z pierwszego bębna, w którym realizowane jest powlekanie mokre przechodzi bezpośrednio do bębna drugiego w którym nakładane są powłoki suche. Taka konstrukcja pozwala na oszczędność wymaganego miejsca oraz niweluje konieczność stosowania dodatkowych systemów transportu pomiędzy bębnami. Konstrukcja wsporcza na której umieszczone są bębny umożliwia ich automatyczne rozsunięcie co poprawia dostęp do ich wnętrza na potrzeby utrzymania w czystości i serwisu.